ANA SAYFA TIBBİ BİRİMLER ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Konu Başlıkları
Poliklinikler: 

İki çocuk polikliniği ile hizmet verilmektedir. Gece ve tatil günlerinde de nöbetçi çocuk hekimi kadromuz, bu hizmeti devam ettirmektedir. Sağlam çocuk takibi ve aşı uygulamaları Hasta çocuk takibi 2 full time ve 1 part time uzman ile hizmet verilmektedir Gece ve tatil günlerinde nöbetçi ekibimizle 24 saat poliklinik hizmeti verilmektedir. Sağlam çocuk takibi ve aşı uygulamaları Hasta çocuk takibi 2 full time ve 1 part time uzman ile hizmet verilmektedir Gece ve tatil günlerinde nöbetçi ekibimizle 24 saat poliklinik hizmeti verilmektedir. 

Bebek Odası: 

Bebek dostu hastane formatında çalışılan hastanemizde 32. haftadan itibaren emzirme eğitimi verilmektedir.Doğan bebekler bebek gözlem odasında temizlenmesi, ölçülerinin alınmasından sonra rooming in uygulaması yapılmakta ve annelerinin yanına verilmektedir. Hemşire ve emzirme eğitmeni personelimiz anneye odasında emzirme eğitimi vermekte, daha sonra emzirmelerde çıkan sorunlara yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Sağlıklı yenidoğan bebeklerin takip edildiği bebek odasında; 2 küvöz, 3 radiant ısıtıcı,lO bebek yatağı, bebek banyo su mevcut olup, ,anne odalarına da birer bebek yatağı verilmektedir. Bebek dostu hastane formatında çalışılan hastanemizde 32. haftadan itibaren emzirme eğitimi verilmektedir.Doğan bebekler bebek gözlem odasında temizlenmesi, ölçülerinin alınmasından sonra rooming in uygulaması yapılmakta ve annelerinin yanına verilmektedir. Hemşire ve emzirme eğitmeni personelimiz anneye odasında emzirme eğitimi vermekte, daha sonra emzirmelerde çıkan sorunlara yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Sağlıklı yenidoğan bebeklerin takip edildiği bebek odasında; 2 küvöz, 3 radiant ısıtıcı,lO bebek yatağı, bebek banyo su mevcut olup, ,anne odalarına da birer bebek yatağı verilmektedir. 

Çocuk Servisi:

Dört bebek yatağı, 3 büyük yatak olmak üzere toplam 7 yataklı servisimizde her türlü çocuk hasta takibi yapılmaktadır. 
Yeni doğan bebeklerin ışın tedavisinde anneleri ile beraber kalabilmeleri için bu odalar verilmektedir. Buradaki amaç, hem bebeği annesinden ayırmamak, hem de anneye konforlu bir ortam sunmaktır. Riskli sarılığı olan bebeklere exchange transfüzyon (kan değişimi) yapılmaktadır. 

Bebek Yoğun Bakım:

Erken doğan bebeklerin, solunum sıkıntısı olan bebeklerin ve herhangi bir sebeple solunum yetmezliğine giren büyük çocuklar gibi hastaların tedavi edildiği yoğun bakım servisimiz, bölgemizdeki önemli bir açığı kapatmaktadır. Yoğun bakım servisimiz, 12 küvöz olarak hizmet vermektedir. Ayrıca hasta bebekleri bulundukları yerden alabildiğimiz, transport küvöz hizmetimiz de bulunmaktadır.