Psikoloji

Konu Başlıkları
Psikolojik Danışman-Gülsüm SİVRİTAŞ

Hastanemizde Aile Terapisti, Ergen Aile İlişkisi, Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi alanlarında çalışmaktadır.

Psikolojik Hizmetler

Daha uyumlu ve mutlu bir yaşam sürebilmemizde psikolojik sağlığımızın önemi her geçen gün artan bir biçimde kabul edilmektedir.

Psikoloji servisimizde, insana önce insan olarak değer veren anlayış ve deneyimli yaklaşım ile ruhsal sorunlarımıza, psikoterapi ve psikolojik danışmanlık yöntemleri ile etkin çözümler sunulmaktadır.

Ayrıca herhangi bir psikopatolojik sorun olmaksızın da başvurabileceğiniz, psikolojik değerlendirme, koruyucu ruh sağlığı, stresten korunma, bireysel gelişim gibi psikolojik hizmetler verilmektedir.         

           
Hastanemizin psikoloji servisinde sunulmakta olan bazı hizmetler aşağıda genel başlıklar halinde belirtilmiştir.

Çocuk-genç-Yetişkin Ruhsal sorunlar

Çocukluk dönemi psikolojik sorunlarında teşhis, terapi, uygun tedavi yönlendirmesi ve ebeveyn danışmanlığı

Ergenlik dönemi ve genç uyum, davranış problemlerinde ve psikolojik sorunların çözümünde psikoterapi ve ebeveyn danışmanlığı

Yetişkinlerde; depresyon, anksiyete bozuklukları, panik atak, fobiler, obsesif-kompülsif bozukluk ve çeşitli uyum ve kişilik bozukluklarının psikoterapisi hizmetleri verilmektedir.

Bunun yanında Aile ve Evlilik sorunlarına yönelik; aile içi uyum ve iletişim sorunlarında aile terapisi ve danışmanlığı, eşler arasında uyum ve iletişim sorunlarında eşler-evlilik terapisi (evli olmayan çiftleri de kapsamaktadır) ve evlilik danışmanlığı hizmetleri verilmektedir.

Cinsel işlev bozukluklarına yönelik olarak; erkek ve kadın psikolojik kökenli cinsel sorunları; empotans, vajinismus, cinsel korku, cinsel kimlik ve uyum sorunlarının psikoterapisi hizmeti verilir.

Psikoloji servisimizde, öğrencilere yönelik 6. sınıftan itibaren (Lise son sınıfa kadar) uygulanabilen "Mesleki ilgi ve Yetenek belirleme testi" yapılmaktadır. Bireyin seçtiği mesleğin, onun ilgi ve yeteneklerine uygun olması, yaptığı işte ve yaşamında başarılı ve mutlu olmasının birinci koşuludur. Bu test öğrencinin kendi ilgi,eğitim ve yeteneklerine uygun alan ve meslek gruplarının belirlenerek, onun alacağı eğitimin bu yönde olabilmesine, doğru seçim ve tercihler yapabilmesine olanak sağlar.

Ayrıca herhangi bir psikolojik sorun veya hastalık olmaksızın da verilen; kendini tanıma-kişilik değerlendirmesi-bireysel gelişim çalışmaları-stresten korunma-relaxasyon (gevşeme) programları, genel psikolojik değerlendirme ve koruyucu ruh sağlığı hizmetleri için de psikoloji servisimize başvurabilirsiniz.

NOT: Psikoloji servisimizde verilen tüm hizmetler için önceden randevu alınması gerekmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.